Égi jelek a műhelyrajzon (L; R; D)???

A megújulás nélkülözhetetlen, ha nem állsz be a sorba és saját elképzelésed, felismerésed mentén nem újulsz meg, akkor a rozsda belep és véged… Ezt így egyszerű leírni, de nehezebb véghezvinni. Talán egy munkahelyen, egy csapaton belül ez könnyebb, mert az új kollégák új impulzusokat hoznak, cserébe lehetőséget és tudást kapnak.

A három évvel ezelőtti Solid Edge csapat is megváltozott, a „gerinc” maradt, de újabb és újabb „izomzatot” kapott. Jó volt akkor is a tagja lenni és jó most is, látni, hogy az „izomzat” fejlődik, gyarapodik. Szerintem egy csapat akkor működik jól, ha a tagok jól kiegészítik egymást, tudnak bocsánatot kérni, ha hibáznak, dicsérni, ha ott a helye.

Egy Huszár(os) vágássál elindultunk ebbe az irányba, remélem, hogy ez így is marad és az EPLM Trends 2015-ön ti is megtapasztalhatjátok ezt, a közeljövőben megnyílik a regisztráció.

Fogadni akarok a kollégáimmal, hogy idén megdöntjük a tavalyi több, mint 200-as látogatói számot! Szerintetek? Megtegyem? Megteszem a tétjeimet, ha segítetek eljöttök és/vagy segítetek reklámozni a rendezvényt!

 

Nem menekültök a technikai résztől sem. 😉

Biztos találkoztál már azzal a jelenséggel, hogy az alkatrészen volt egy rádiusz „szerűség”, de amikor műhelyrajzot készítettél, akkor méretezésnél „R” helyett egy „L” jelent meg a méretvonalon… Kétségbeesés felsőfokon. 😀

L_R

Nem kell pánikolni nincs semmi gond, csak egy (esetleg kettő) beállítás kérdése. A rajz ugyan a modellből készül, de a nézeteken „egyszerűsítve” jelenhetnek meg a vonalak, ha a B-spline-okra kérjük ezt a beállítást a rajznézeteknél. Mikor van ilyen jelenség? Importálunk egy modellt és azokban a rendszerekben „hanyagabban” van kezelve a tűrés, ilyenkor nem rádiuszként, hanem szabadformájú felületként jelenik meg egy rádiusz.

Íme, a gyakorlat:

Arra azonban figyeljünk oda, hogy ha egy B-spline-ra van szükségünk a rajznézeten, akkor ne használjuk ezt a beállítást: JEG a rajznézeten -> Tulajdonságok -> További megjelenítés -> B-spline élek egyszerűsítése…

Szóval csak okosan! 😉

MINDEN VÉLEMÉNY SZÁMÍT! ÉS TE MIT GONDOLSZ ERRŐL A BEJEGYZÉSRŐL?

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .